کلاهبرداري سيستماتيک : خطري براي فروشنده و کارشناس خودرو

کلاهبرداري سيستماتيک : خطري براي فروشنده و کارشناس خودرو

کلاهبرداري سيستماتيک : خطري براي فروشنده و کارشناس خودرو

1398/09/21

قابل توجه فروشندگان و کارشناسان محترم خودرو

کلاهبرداری سازمان یافته شیوه جدید افراد فرصت طلب درپوشش خریدار . خطری که فروشنده وکارشناس را تهدید میکند .

دراین نوع کلاهبرداری هدف این عناصر، غالباً خودروهای صفر یا مدل بالا با کارکرد پایین یا خودروهایی است که مالک ، قاطعانه بر بی رنگ بودن آن اصرار دارد.

ازجائیکه غالباً خودروهای صفر بدون نظر کارشناس خودرو خریداری می شوند ، به فروشندگان محترم این دست ازخودروهای مورد اشاره فوق توصیه موکد می گردد قبل ازتنظیم قولنامه از وضعیت خودروی خود مطلع شوند .

دراین شیوه خریداران فرصت طلب با بازدید اولیه خودرو، درصورت کشف عیبی که فروشنده ازآن بی اطلاع باشد . سریعاً مبادرت به تنظیم قولنامه و پرداخت بیعانه با شرط انجام کارشناسی و دریافت ضرر وزیان درصورت کشف هرنوع عیبی درخودرومی نماید .

حال زمان مناسب برای بهره برداری از این اقدام زیرکانه فرا رسیده .

در حالت اول : با دعوت کارشناس خودرو وانجام بررسی های لازم چنانچه عیب پنهان خودرو ( که فروشنده ازآن بی اطلاع است) مطابق نظریه کارشناس ،اعلام گردد ، ضرر و زیان خود را با استناد برقولنامه تنظیمی و بیع جاری شده مطالبه وبا تحت فشار قرار دادن فروشندهِ بی خبراز قوانین خرید وفروش وی را مجبور به پرداخت ضرر و زیان تعیین شده می نمایند.

درحالت دوم : چنانچه کارشناس خودرو دچار اشتباه شده وعیب پنهان را تشخیص ندهد با اخذ برگه سلامت کارشناسی قبل از اتمام معامله  ظرف مدت زمانی مشخص ، کارشناس خودرو را جهت اخذ ضرر و زیان تحت فشار قرار داده و ضمن دریافت ضرر و زیان معامله را هم به شکلی برهم میزنند .

 لذا به تمام فروشندگان محترم پیشنهاد می گردد قبل ازاتمام کارکارشناسی خوردو ، مبادرت به تنظیم قولنامه و اخذ بیعانه با خریدار ننمایند  وهرگز سلامت رنگ وبدنه خودرو را تضمین نفرمایند .

همچنین به همکاران و کارشناسان محترم خودرو پیشنهاد میگردد ، خودروهای قولنامه شده را بازدید نفرمایند یا قبل ازبازدید واعلام هرنوع نظری متن قولنامه را مطالعه فرمایند.

 

کارشناس خودرو ذوالقدریان

تلفن تماس :

09129214677

اینستاگرام:

https://instagram.com/_u/autoexpertzollghadr

تلگرام :

https://t.me/joinchat/AAAAAEL6TjzQ_5XSE3Os7A

 


طراحی وب سایت توسط گروه تبلیغاتی پرین پرواز